Image
Otomatik Kapı Sistemleri, Alüminyum Doğrama ve Cephe Sistemleri
Ostim Mahallesi 1232. Cadde No:109
Yenimahalle/ANKARA

Telefon
0850 495 05 05

Whatsapp
0530 900 30 04

E-Posta
info@oksisotomatikkapi.com

Bizi Takip Edin!

Panjur sistemleri, kullanıldığı yapılarda oldukça etkili görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar. Hem estetik görüntüsü hem de işlevsel özellikleri ile çok fazla tercih edilir. Bunun yanında girerek yaygın bir hale gelen panjur sistemleri, güvenlik açısından da oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Ayrıca iklim koşullarına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bunların yanında sahip olduğu özellikleri ve avantajları ile geniş bir kullanım alanı edinmiş ve pek çok yapının önemli bir bileşeni olmuştur.


Panjur Sistemlerinin Özellikleri

Panjur sistemlerinde ince bir boru üzerine sarılan panjur, duvara monte edilen bir buton ile hareket ettirilir. Ayrıca hareket ettirmek için kumandalar da kullanılabilir. Fonksiyonel özellikleri ile pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen panjurlar, aynı zamanda kolay bir kullanıma sahiptir. Panjurlar, genel yapıları ile birtakım özelliklere sahiptir. Şimdi, bu sistemlerin özelliklerini sizlerle paylaşmaya çalışalım.

• Panjurlar oldukça kolay bir şekilde kullanılabilen sistemlerdir.
• Uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilir.
• Uzaktan kumandaların radyo frekansı ile çalışması duvarlara kablo döşenmesine önler ve bu sayede maliyet daha düşük olur.
• Isı ve ses yalıtımı sağlama açısından oldukça etkili sonuçlar ortaya koyar.
• Dışarıdan gelen gürültüyü en az 10 desibel kadar düşürür.
• Kış mevsiminde en az yüzde 30 oranında enerji verimliliği sunar.
• Yaz aylarında ise yakıcı güneşe karşı koruma sağlar.
• Farklı renklerde üretilebilir ve kullanım süresi boyunca renklerinde solma meydana gelmez
• Paslanma gibi olumsuz durumlar olmadığı gibi kir tutmayan bir özelliğe sahiptir.
• Farklı malzemelerden üretilebilir ve bu sayede daha uzun ömürlü olabilir
• Estetik ve şık görüntüsü en etkili özellikleri arasında yer alır.
• Yapılarda üst düzey bir güvenlik sağlanmasına olanak tanır.


Panjur Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde farklı ihtiyaçlara bağlı olarak panjur çeşitleri üretilir. Her zevke hitap eden modelleri ile evlerde ve farklı mekanlarda öne çıkan sistemler, kullanışlı olmaları nedeniyle çok fazla ilgi görür. Bunun yanında panjur sistemlerinin tercih edilme nedenlerinden biri de bulunduğu mekanı tamamen kapatabilmesidir. Bu durum her kullanıcı için oldukça büyük bir önem arz eder. Çünkü onlar evde yokken panjurları kapatarak gönülleri rahat bir şekilde istediği yere gidebilmektedir. Peki, kullanışlı ve bir o kadar güvenli panjurların çeşitleri nelerdir? Bunlara bakalım.

• Ahşap desenli panjur sistemleri
• Alüminyum panjur sistemleri
• PVC panjur sistemleri
• Manuel panjur sistemleri
• Otomatik panjur sistemleri
• Kumandalı panjur sistemleri

Sektörde yer alan panjur sistemleri genel olarak bu şekilde karşımıza çıkar. Her panjur sistemi kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak üretilmeleri de mümkündür. Ayrıca farklı renk ve desenlerde üretilebilir. Mekanlarda dekoratif bir görüntü sergilemesi zevke uygun üretimlerin yapılabilmesinden kaynaklanır.


Panjur Sistemlerinin Avantajları

Otomatik kapı ve kepenk sistemleri , her yönüyle avantaj sağlayan bir sistem olma özelliği taşır. Çok fazla tercih edilme nedenleri de genelde sağladığı avantajlar sayesindedir. Panjur sistemlerinin en önemli avantajlarından biri yakıt tasarrufu sağlamasıdır. İçeride yer alan sıcak havanın dışarı çıkmasını engeller. Bu sayede kış aylarında ısınma giderleri önemli ölçüde düşüş gösterir. Bu oran yaklaşık olarak yüzde 30 seviyelerindedir. Bunun yanında ses yalıtımı sağlayan panjur sistemleri, ortalama 10 desibellik bir sokak gürültüsü azaltma yapar. Dışarıdaki seslerin en düşük oranda içeri girmesini sağlar. Ayrıca panjur sistemleri pas tutmaz ve kolay kirlenmez. Uzaktan kumandalı sistemler olması nedeniyle kullanımı da oldukça kolaydır. Sadece bir tuşla açılıp kapatılabilir. Mekanların güvenli olmasına da olanak sağlar. Tamamen kapatılması ile evlerin güvenli bir şekilde bırakılması mümkündür.

Profesyonel Kadro

Profesyonel Kadro

Takım ruhunu benimsemiş, her biri konusunda uzman, özveriyle çalışan personelimiz, kalitemizin temelidir.
Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Kalitemizin sürekliliğinin teminatı titiz çalışmalarımız ve sunduğumuz hizmettir. Başladığımız işi zamanında teslim ederiz.
Kalite Belgeleri

Kalite Belgeleri

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Standart’ının gereklerini yerine getirmekte ve sürekli iyileştirmekteyiz.
Image
Otomatik Kapı Sistemleri
Ostim Mahallesi 1232. Cadde No:109
Yenimahalle/ANKARA


0850 495 05 05

0530 900 30 04

Neden Oksis Otomatik Kapı Sistemleri?

2008'den günümüze Otomatik Kapı Sistemleri sektöründe öncü marka Oksis Otomatik Kapı Sistemleri; Ankara'da 2008 yılından beri faaliyet göstermektedir. Yılların tecrübesiyle siz değerli müşterilerine daima en iyi ürün ve en kaliteli hizmeti sunmayı ilke edinmiştir.

Oksis Otomatik Kapı Sistemleri, tüm Türkiye’de ürün satışı ve montajlı anahtar teslimi hizmetlerini sunan, hali hazırda ihraçatçı kimliği ile Avrupa menşeli ürünlerle müşterilerine hizmet sunmaya devam eden dinamik yapıya sahip bir kuruluştur.

Satışa verdiği önemi satış sonrası hizmete de aktarmayı başaran Oksis Otomatik Kapı Sistemleri, Ülkemizin genel olarak otomatik kapı sektöründe uluslararası rekabetteki yeri almasına öncülük ederek, sanayinin gelişmesine katkıda bulunarak üretim artışını sağlamaktadır.

Mesleki tecrübesiyle müşterilerine daima kaliteli hizmet sunmayı ilke edinen ve aldığı ISO 9001:2015 kalite belgesi ile bunu belgeleyen Oksis Otomatik Kapı Sistemleri, günden güne genişleyen güçlü kadrosuyla uluslararası projelerde hizmet vermeye devam etmektedir.

Ülkemizdeki imalat sahalarımızdaki her türlü mimari projelere özel üretimlerimiz, deneyimli teknik ekibimiz, kalite belgelerimiz ve dünya standartlarına eş değer ürün performansı ile Avrupa pazarlarında da tercih edilen bir marka olmuştur.

Image
Image
Image
Image
Image
Image